هم‌بخشگری در ترقی جاوز

راههای بسیاری برای ترقی دادن جاوز وجود داره، مانند: گزارش مشکلات، نوشتن برنامه، پیشنهاد ایده‌های جدید، نوشتن راهنما و ...

ترقی دادن

برنامه‌نویسان جاوز، کدهای خود را برروی یک نوکر SVN قرار می‌دهند، از آنجایی که هم‌بخشگران از همان نخست دارای دسترسی کافی برای نوشتن برروی این نوکر نیستند، باید تکه‌های خود را به فهرست نامه‌ی برنامه‌نویسان جاوز بفرستند. به سیاهه‌ی ‌نامه‌ایی رفته و مشترک شوید.

البته شما (کاربر ناشناس) می‌توانید آخرین کد جاوز را با فرمان زیر دریافت کنید:

svn co svn://dev.jaws-project.com/jaws/trunk/jaws <directory>

تکه‌ها

اگر که می‌خواهید یک امکان جدید رو به جاوز بیافزائید، در ابتدا در jaws-dev@forge.novell.com سوال کنید تا بر شما روشن شود که کس دیگری در حال کار کردن برروی آن نیست.

اگر کسی نبود، SVN جاوز را تهیه کرده و برش دادن اون را آغاز کنید. هنگامی که کارتون تموم شد دومرتبه یه نامه دیگه به ما بزنید و بهمون بگید که کجا می‌تونیم اون رو پیدا کنیم. اگر که تکه شما یک مشکل جاوز رو حل میکنه، تکه رو به صفحه مخصوص همون مشکل در نرم‌افزار مدیریت مشکلات بچسبانید.

به هم‌بخشگرهایی که به صورت مرتب برای ما تکه ارسال کنند حق نوشتن برروی نوکر SVN داده می‌شود، باید در ابتدا چندین تکه ارسال کنید تا بر ما روشن شود که چیزی رو خراب نمی‌کنید!

نرم‌افزار مدیریت مشکلات

اگر که هنگام کار کردن با جاوز به مشکلی برخورد کردید، میتوانید به رهگیری مشکلات جاوز رفته و مشکل خودتون رو گزارش کنید، با این کار به برنامه نویسان جاوز کمک می‌کنید تا جاوزی بهتر بسازند :)

چگونگی گزارش یک مشکل

خوب، یک مشکل در جاوز پیدا کردید؟ آیا با استواری تمام میگوئید که این یک مشکل جاوز هست؟ :)‌ خوب، هیچکس بدون اشتباه نیست :). قبل از اینکه مشکل را گزارش کنید، اندکی در ابزار جستجوی مشکل ما بگردید و ببینید که آیا کس دیگری پیشتر آن را گزارش نکرده است.

اگر که قبلا گزارش نشده، شما این بخت رو پیدا کردید که به ما کمک کنید! بهترین شرحی را که می‌توانید بنویسید، و شیوه گام به گام برای ما شرح دهید که چگونه می‌توانیم آن را بر روی رایانه‌های خودمان نیز تولید کرده و ببینیم. همچنین شماره نسخه‌ی برنامه‌های خود (مانند PHP یا Apache) را نیز به ما بگوئید.

پس از گزارش شما، ما یک برنامه‌نویس را به خدمت آن مشکل میگماریم و آن را تا رهاسازی نسخه پس جاوز درست می‌کنیم.

نکته: همچنین اگر می‌خواهید به برنامه نویسان جاوز در راستای درست کردن مشکلات و داشتن جاوزی بهتر کمک کنید، می‌توانید از همین سامانه رهگیری مشکلات استفاده کنید، ببینید که کدامین یک از مشکلات هنوز درست نشده‌اند،‌ آنها را درست کرده و تکه‌ کدها را برای ما بفرستید.